Turunduse uudised

« Tagasi

Turundajana alustas Anne-Ly Torstensson

Esmaspäeval, 14. mail 2018 alustas Hiiumaa arenduskeskuses turismi- ja turundusspetsialistina tööd Anne-Ly Torstensson, kes on viimased paar aastat koordineerinud Emmaste spordi-, kultuuri-, noorsootöö ja huvitegevusvaldkonda Emmaste vaba aja keskuse juhina. Umbes sama kaua on ta ka püsivalt Hiiumaal elanud, enne seda paarkümmend aastat suvehiidlasena.

Aastaid töötas Anne-Ly Soome ja Skandinaavia suurkorporatsioonides erinevatel turunduse ja turunduskommunikatsiooni spetsialisti ja juhi ametikohtadel, kus vastutusalasse kuulusid ka ettevõtete Balti- ja Põhjamaade tütarettevõtted. "Usun, et rahvusvahelisest kogemusest on palju abi, kui püüame Hiiumaad näha läbi turisti silmade – see on fookus, mille kaudu on võimalik turistile sihtkohta turundada," ütles Torstensson. "Uues ametis tuleb kindlasti kasuks mu pikaaegne projektitöökogemus, kus tuli ühtse eesmärgi nimel tulemuslikult tööle saada erinevatest rahvustest ja temperamentidega inimesed – on ju ka siin saarel omad seltsid, kel igaühel oma selge isikupära, kuid kes kõik samas ühtviisi seda saart kalliks peavad."

Kohaturundus kogukonnaga koostöös
Torstensson ütles, et Hiiumaa on väga haruldane ja unikaalne koht, millele võrdset lähialadel ei leidu. "Näen, et läbimõeldud ja sihikindla kohaturunduse abil on seda väärtust võimalik tõsta nii, et see rikastaks ja täiendaks kohalikku eluolu saare unikaalsust rikkumata," lisas Torstensson.

Ta märkis, et kohaturundus nõuab tihedat koostööd kogukonna sees, sest just kogukond – omavalitsus, ettevõtjad ja elanikud ühiselt planeerivad ja viivad ellu eesmärgipõhiseid turundustegevusi, et muuta oma kodukoht atraktiivseks erinevatele sihtrühmadele: elanikud, ettevõtted, investorid ja turistid. "Ma usun, et selline jõud ja sünergia äsja toimunud haldusreformist hoolimata leidub ja nüüd saab teoks teha mitmed head plaanid, mis on mingil põhjusel lauasahtlitesse seisma jäänud," avaldas Torstensson lootust. "Oluline on, et tegevused oleksid läbimõeldud, juhitud ja jätkusuutlikud. Et kui ka juhtub nii, et üks või kaks meeskonnaliiget peaksid meeskonnast lahkuma, siis juba alustatud protsess selle pärast ei peatu, vaid saab plaanipäraselt edasi minna."

Juhib Hiiumaa turundamist
Hiiumaa arenduskeskuse juhataja Liis Remmelg ütles, et peab Torstenssoni tugevaimaks küljeks pikka kogemust turunduskommunikatsiooni, brändistrateegia ja rahvusvahelise projektitöö alal. Lisaks on Anne-Lyl kogemust turismisektoris erinevate piirkondade ja sündmuste turundamisel, piirkondade konkurentsivõime, tugevuste ja eripärade väljaselgitamisel ning selle kaudu turunduskontseptsioonide väljatöötamisel.

Torstenssoni peamisteks ülesanneteks uuel töökohal on projekti „Hiiumaa strateegiline turundamine" juhtimine. Selle raames töötatakse välja Hiiumaa turundusstrateegia ja koostatakse lähteülesanne sihtkoha uue veebilehe www.hiiumaa.ee arendamiseks Samuti on Torstenssoni ülesandeks MTÜ Lääne-Eesti Turism tegevuste koordineerimine Hiiumaa poolt.

MTÜ Lääne-Eesti Turism
MTÜ Lääne-Eesti Turism on Hiiumaa, Saaremaa, Läänemaa ja Pärnumaa turismiorganisatsioone ühendav regionaalne katusorganisatsioon. Hiiumaad esindab SA Hiiumaa Arenduskeskus, nõukogu liige on arenduskeskuse juhataja Liis Remmelg. MTÜ-l on hetkel Hiiumaaga seonduvalt töös neli rahvusvahelist projekti:

* Interreg EstLat projekt "Industrial Heritage" (Tööstuspärandi taaselustamine turismi arendamiseks), mille raames arendatakse ja turundatakse turismipotentsiaaliga tööstuspärandiobjekte – veskid, tuletornid, endised tehased, veetornid ja raudteeobjektid. Projekti raames elavdatakse ka tööstuspärandi objektide vahelist suhtlemist ja koostööd. Hiiumaa investeeringutegevused on suunatud Tahkuna ja Ristna tuletorni külastatavuse tõstmiseks. Projekt kestab 2017–2018. Vt www.westestonia.ee/industrial-heritage/

* Interreg EstLat projekt "Coastal Hiking", mille raames arendatakse rahvusvahelist Portugalist alguse saava ja mööda Euroopa rannikut kulgeva matkaraja E9 Eesti ja Läti osa. Lisaks luuakse atraktiivsed turundus- ja juhendmaterjalid nii matkajatele, ettevõtetele kui reisikorraldajatele ning korraldatakse omanäolisi matkaüritusi. Projekt kestab 2017–2019. Vt www.westestonia.ee/coastal-hiking/

* Interreg Central Baltic projekt "Baltacar", mille raames Eesti, Soome ja Rootsi muinsuskaitseametid, meremuuseumid ning sukeldumisklubid arendavad külastusvõimalusi Läänemeres uppunud laevadele. 2017. aastal kaardistati ja filmiti üles Saaremaa ja Hiiumaa vetes EV100 seonduvad laevad – need, mis ehitati või uppusid sadakond aastat tagasi – kaubalaev E. Russ, allveelaev Akula ja miinitraaler HMS Myrtle. Koostöös luuakse sukeldumispaketid nn Läänemere suurimasse veealusesse muuseumi, laevadest valmivad 3D mudelid, et ka need, kes sukeldada ei julge, saaksid laevadega tutvuda veebis. Projekt kestab 2017–2019. Vt www.westestonia.ee/baltacar/

* Euroopa Komisjoni projekt "EDEN", mille raames viiakse ellu "Avastamata aarete" turundustegevused Saksa sihtturul loodushuviga sihtgrupile. Projekt ootab toetusotsust, selle saabumisel kestavad tegevused kuni 2019. aastani.

Lisaks koondab MTÜ regiooni ühiseid tegevusi sh koordineerib Visitestonia infovahetust ja sisuturundust, koordineerib VisitEstonia andmebaasi kasutamist, esindab regiooni Eesti turundustegevustes kaugematel välisturgudel nagu Venemaa, Rootsi, Saksamaa, UK, USA, Aasia jt. Iga aasta kevadel ja sügisel koostatakse Lääne-Eesti uudiseid ja tooteid tutvustavaid uudiskirju nii lõpptarbijale kui turismiproffessionaalidele eesti, vene, inglise ja soome keeles. Esindatakse Lääne-Eestit regiooni uudiste levitamisel maakondade hooaja infopäevadel ja Eesti reisikorraldajatele. Koostöös EASi turismiarenduskeskuse ja sihtkohtadega korraldatakse tutvustusreise reisikorraldajatele ja pressile välisturgudelt.

Selle aasta õppereis Lääne-Eesti turismiasjalistele toimub sügisel Tallinna piirkonda. Selle aasta koolitused aga on sisuturundusteemadel ja on plaanis samuti sügisel. Aasta tippsündmus Lääne-Eesti Turismikonverents toimub sel aastal 25.-26. oktoobril Hiiumaal. Konverentsi teema on "Kalamari või põldmari – kumb on luksuslikum?" ja esinema oodatakse ka põnevaid välisesinejaid.

Tere tulemast Hiiumaa Arenduskeskuse meeskonda, Anne-Ly! Soovime Sulle palju põnevaid väljakutseid!