Turunduse uudised

« Tagasi

Hiiumaa Arenduskeskus tutvustas Hiiumaad ja Lääne-Eesti piirkonda Kölnis Estonian workshopil

Estonian workshopil Kölnis oli reisikorraldajate huvi Eesti kui turismisihtkoha vastu suur. Lääne-Eesti lauda külastanud reisikorraldajad olid teadlikud headest loodusturismi võimalustest, kuid Eesti saartest polnud enamus kuulnudki. 

Peamiselt üllatas neid Lääne-Eesti piirkonna pikk ajalugu, reisivõimaluste mitmekesisus ja teenuste paindlikkus. Reisikorraldajate sõnul on Saksamaal reisitrendid muutumas. Traditsioonilistele puhkusesihtkohtadele, nagu Hispaania ja Aafrika, otsitakse alternatiive. Samuti on üha populaarsemaks muutumas reisimine väiksemates, 8-16 liikmelistes gruppides.

Loodusturismi puhul oodatakse head teenuste valikut, eeldatakse juhendatud tegevusi nagu näiteks giidiga matkad matkaradadel. Reisikorraldajate sõnul eeldatakse, et nende paketivalikus on erineva temaatikaga väikegruppidele mõeldud reise erinevatesse sihtkohtadesse. Ligipääsetav loodusturism pakkus ennekõike huvi pere- ja seenioritele reise korraldavatele reisibüroodele. Sooloturistide jaoks aga on ülioluline vajaliku taustainformatsiooni ja reisijuhiste olemasolu veebis. 

Sellel EASi korraldatud kontaktüritusel osales üle neljakümne kutse saanud reisikorraldaja. SA Hiiumaa Arenduskeskus osales workshopil Nature Acess to All projekti raames, esindades kogu Lääne-Eesti piirkonda.

Pildil: Kolm auhinnavõitjat Eesti partneritega 12.11.2019