Tule Arvamusfestivalile Paidesse!

Maakondlikud arenduskeskused kutsuvad Arvamusfestivalile arutlema!
9.-10. augustini toimuvad maakondlike arenduskeskuste eestvedamisel arutelud, mis suunavad pilgu tulevikku.
Millised on tööturu väljakutsed 2035? Mis saab siis, kui külamajadest saavad hotellid? Kuidas muuta maapiirkonnas elukeskkond selliseks, et noored sooviksid sinna elama minna? Kuidas valmistuda ette muutusteks ühiskonnas? Nendele ja paljudele teistele küsimustele leiab vastused maakondlike arenduskeskuste aruteludelt.

Arutelude kirjeldused:

„Mida mina saan ära teha aastaks 2035, et kohaneda tulevikuga?"
Aeg: 09.08 @14:00 Tuleviku inimese ala

Hiljutise raporti kohaselt ähvardab uus automatiseerimislaine OECD riikides 66 miljonit töökohta. Samas ähvardab tööst ilma jäämine eeskätt noori. Järjest olulisemaks muutuvad targad töökoha ja nutikad lahendused. Mida me saame teha, et kohaneda muutustega tööturul? Milline on selles roll tänastel tööandjatel, haridusasustustel ja noortel?
Arutelu juhib ajakirjanik Anu Välba.

„Ideejaht – kuidas teha nii, et noored pöörduksid kodukanti tagasi?"
Aeg: 09.08 @16:00 Noorteala

Otsime üheskoos lahendusi, kuidas muuta väiksemates regioonides elukeskkond selliseks, kus on hea töötada, ettevõtlusega tegeleda ning pere luua! Üheskoos leiame vastused küsimustele: kas noorte kohalike omavalitsuste valimisõigus on piisav, et rääkida kaasa kodukoha arengus? Mida sooviksid noored kodukohas muuta, et pärast õpinguid sinna tagasi pöörduda?
Tule ja räägi kaasa! Ideejahile on oodatud kõik teemast huvitatud inimesed, et head ideed ja sõnumid omavalitsusteni viia.
Ideejahti juhib muusik Teele Viira.

"Eurotoetused otsas? Kas külamajast saab hotell?"
Aeg: 10.08 @12:00 Keskväljaku ala

Euroopa Liidu toetuste rahastus näitab kahanemise märke mitmes valdkonnas. Et elus hoida meie kogukondasid ning külasid, tuleb ühendustel ise leida võimalusi, kuidas teenida tulu.
Milline on meie tulevik, kui külamajadest saavad hotellid ning kogukonnaköökidest restoranid?! Kas väikese küla elanikud jäävad ilma kultuurimekadest ning kogukondlikest eestvedamistest? Omatulu teenimise võimalikkusest arutlevad vabakonna ja ettevõtjate esindajad. Publikusse on kutsunud vabaühendused üle Eesti, kes on eeskujuks teistele omatulu teenimisel.
Arutelu juhib ajakirjanik Märt Treier.