Ettevõtjate infokiri 29.04.2021

Tere, Hiiumaa ettevõtja!

Tänasest infokirjast leiad:

• Hiiumaa majandusülevaade 2019 on valminud
  • Toetusfond väikeettevõtetele kaubamärgi- ja disainitaotluste põhilõivude hüvitamiseks
  • Eksport EL siseturul: intellektuaalomand, ettevõtete õigused ja tugiteenused
  • Kandideeri! Rahvusvaheliste ekspertide kaasamise programm
  • Osale üle-eestilisel avatud talude päeval

Hiiumaa majandusülevaade 2019

Online versioon leitav:

ALLALAETAV FAIL

Eesti väikese ja keskmise suurusega ettevõtetel, kes kaaluvad oma kaubamärkide ja/või disainide kaitsmist Eestis või Euroopa Liidu liikmesriigis on võimalus taotleda põhilõivude 50% hüvitamist.

Mida hüvitatakse?
Eestis kaubamärgi kaitsmisel võetakse aluseks põhilõiv 145 eurot ja disaini kaitsmisel põhilõiv 105 eurot. EUIPO vahendusel kaitset taotledes on aluseks kaubamärgitaotluse põhilõiv 850 eurot ja disainitaotluse põhilõiv 230 eurot. Hüvitatakse 50% nendest summadest. Üksikutes liikmesriikides (näiteks Lätis, Soomes või mõnes muus riigis) kaitstes kehtivad nende riikide poolt kehtestatud põhilõivud, mis on leitavad vastavate ametite veebilehtedelt.

Kes saavad hüvitist taotleda?
Euroopa Liidu ettevõtted, millel on vähem kui 250 töötajat ja aastakäive ei üle 50 miljonit eurot.

Millised on hüvitise taotlemise etapid?
Esmalt tuleb täita grant application form, mille põhjal EUIPO kontrollib ettevõtte sobivust. Sobivuse korral saadab EUIPO vastu toetuse andmise otsuse. Mittesobivuse korral selgitatakse põhjuseid.

Positiivse otsuse järel tuleks 30 päeva jooksul asuda esitama kaubamärgi- ja/või disainitaotlust, kas mõnesse Euroopa Liidu liikmesriigi ametisse, Beneluxi ametisse või EUIPO-sse ja tasuda riigilõiv. Pärast riigilõivu(de) tasumist tuleb EUIPOsse esitada tagasimakse taotlus (request for reimbursement), mille link on leitav toetuse andmise otsuses. Tagasimakse tehakse ühe kuu jooksul ning tagasimakse saajat teavitatakse sellest.

Taotlusperiood on avatud 1. maist kuni 31. maini;  pealse seda on veel taotlusperioodid 1.-31. juuli ja 1.-30. september

Rohkem infot: https://euipo.europa.eu/ohimportal/en/online-services/sme-fund.
Patendiamet: https://ajaveeb.epa.ee/et/uus-toetusfond-voimaldab-eesti-ettevotetel-saada-huvitist-kaubamarkide-ja-disainide-kaitsmisel

Edukas eksport EL siseturul: intellektuaalomand, ettevõtete õigused ja tugiteenused

Seminaril räägitakse ettevõtete õigustest ühtsel turul, jagatakse nõuandeid intellektuaalomandi (IO) ja oma õiguste kaitsmise vajalikkuse kohta, antakse ülevaade alternatiivsetest vaidluste lahendamise meetoditest ja IO strateegiast. Seminaril tutvustatakse ka rahvusvahelise tugivõrgustiku Enterprise Europe Networki võimalusi välispartnerite leidmiseks ja ettevõtluse alase teabe otsimiseks teistes riikides, lisaks räägitakse piiriüleste e-allkirjade praktikast.

Toimub: 11. mai 10:30-12:30

Täpsem info ja registreerimine: https://www.koda.ee/et/sundmused/edukas-eksport-el-siseturul-intellektuaalomand-ettevotete-oigused-ja-tugiteenused

Rahvusvaheliste ekspertide kaasamine - kandideeri!

Rahvusvaheliste ekspertide kaasamise teenus maandab riske, teeb spetsiifiliste teadmistega eksperdi kaasamise ettevõtte jaoks lihtsamaks ning võimaldab säästa eksperdi otsimisele kuluvat aega.

Teenuse abil on võimalik leida vajalik ekspert viielt sihtturult:

• Rootsi
  • Norra
  • Saksamaa
  • Hiina
  • Araabia Ühendemiraadid

Juhul, kui ettevõttel on juba olemas sobiv ekspert, kelle abi soovitakse kasutada, on võimalik teenusesse siseneda ka oma eksperdiga, nii loetletud kui ka teiste sihtturgude puhul (oma eksperdiga teenusesse sisenemisel on eksperdile kehtestatud kindlad nõuded).

Teenusesse ootame osalema väikese ja keskmise suurusega ettevõtteid:

• kellel on ambitsiooni ja finantsilist võimekust siseneda uutele eksporditurgudele;
  • kes soovivad laieneda sihtturgudel
  • või arendada välja rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline toode ning kes vajaks kiiremaks edasi liikumiseks valdkondliku eksperdi abi.

Teenust saab kasutada tootearenduse ja ekspordi valdkonnas.

Rohkem infot: https://www.eas.ee/teenus/rahvusvaheliste-ekspertide-kaasamine/

AVATUD TALUDE PÄEVAD!

Hea Hiiumaa talupidaja või väikeettevõtja, kes sa tegeled loomadega või lindudega, mesindusega või kalandusega, puuviljadega või teraviljadega, marjadega  või moosidega, jookidega või kookidega, aiandusega või käsitööga, maaturismiga või muuseumiga!

Osale avatud talude päevadel 24.-25. juuli 2021.
Registreerimine on veel avatud kuni 10. mai.

Avatud talude põhipäev on pühapäev, 25. juuli, mil on avatud kõik osalevad talud. Taludel on võimalus olla avatud ka laupäeval 24. juulil.

Rohkem infot: https://www.avatudtalud.ee/et

„Tänavu juulikuu viimasel nädalavahetusel toimuv avatud talude päev toob tuhanded eestimaalased erinevaid talutootmisi ja ettevõtlikke maapiirkondi külastama juba seitsmendat aastat järjest.
Kutsun üles kõiki huvitatud talusid ja põllumajandustootjaid üritusel osalema. See on teie võimalus, kus saate tutvustada nii oma tegevust, tooteid-teenuseid kui ka piirkonda tervikuna, kus te oma mõttekaaslastega tegutsete," ütles maaeluminister Urmas Kruuse

Hea Hiiumaa ettevõtja! Milliseid esinejaid ja koolitajaid ootad ning mis teemadel sooviksid mõtteid vahetada?

VASTA KÜSITLUSELE

Koondame Hiiumaa arenduskeskuse Facebooki ürituste alla kasulikke üle-eestilisi e-loenguid ja seminare.

ÜRITUSTE KALENDER

Info edastas