Ettevõtlik Hiidlane 2020 taotlusvoor

TAOTLUSVOOR 2020 ON LÕPPENUD!

Ideede esitamisel osales 4 noort, kes esitasid kokku 6 ideed: 4 ideed Emmastest, 1 idee Kärdlast ja 1 idee Käina osavallast.

 

11. VEEBRUARIL 2021 otsustas projekti hindamiskomisjon toetada järgmiste noorteprojektide elluviimist:

 

"Hiiumaa disainiga kotid" (Miina Sooster)

Projekti eesmärgiks on vähendada ühekordsete kottide kasutamist ja tuua igapäevaellu rohkem Hiiumaa temaatikat. Plaan on trükkida riidest õlakottidele Hiiumaa kujulise mandala disainiga pilte. 

 

"Noortekohvikute korraldamine" (Minni Simsalu, Viktoria Lohk, Lotta Laura Orav)

Projekti eesmärgiks on lahendada probleemi, et noortel ei ole midagi teha ja ei toimu midagi. Me tahame korraldada viite erinevate teemadega kohvikut, et tuua noori kokku, veeta mõnusat aega ja harida neid. Kohviku teemadeks võivad olla näiteks fotograafia, merekultuur ja öko.

 

"Tervislike limonaadide tegemise õpituba" (Karl-Markus Sadul, Dora Maria Käär)

Projekti eesmärgiks on propageerida noorte seas tervislike jookide tegemist. Oleme märganud, et noored teevad poes üsna ebatervislike valikuid ning ostavad magusat, mis sisaldavad palju suhkrut, toiduvärve, säilitusaineid ja muud ebatervislikku. Tahame osaleda Hiiu Ihuhoolduse korraldatavas limonaadi tegemise töötoas, töötada välja oma limonaadi retseptid, ehitada valmis limonaadi müügilett, osta limpsi müügiks vajalikud tarvikud, kaasata oma ettevõtmisse partnereid ning müüa tervislikke ja Hiiumaisest toorainest tehtud limonaade erinevatel üritustel.

 

 

Konkursil parimaks hinnatud ideid rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ning konkursi korraldab Sihtasutus Hiiumaa Arenduskeskus koostöös Hiiumaa noortespetside võrgustikuga.