Läbiviidud koolituste ajalugu

Koolitus:Kuidas tootmisettevõttes LEAN juhtimise abil kasumit kasvatada? 29.01.2018

LEAN juhtimine on tootmisjuhtimise põhimõtete ja tööriistade komplekt, mille rakendamine ettevõttes aitab tootmisettevõttel toota samade töötajate ja masinatega oluliselt rohkem ning väiksemate kuludega. Samas kurdavad ettevõtted, et praktikas läheb ikkagi 5-6 aastat aega enne kui LEAN juhtimise rakendamine kasumis väljenduma hakkab. Viimase kümne aasta jooksul on LEAN juhtimist edasi arendatud, et mõju kasumile avalduks kiiremini. Selleks on LEAN juhtimist kombineeritud 6Sigma kvaliteedijuhtimise ja piirangute juhtimisega (TOC). Kombineeritud juhtimismeetodi lühendiks on TLS (Theory of Constraints, LEAN, Six Sigma) Koolituse eesmärk on läbi tootmissimulatsiooni tuua välja LEAN, 6Sigma ja piirangute juhtimise tugevused ja nõrkused ning nende koos rakendamise kasud. Lisaks simulatsioonile koostatakse kõigile osalejatele esmane plaan TLS rakendamise võimaliku kasu hindamiseks ning esmase plaani TLSi kasutusele võtuga alustamiseks.

Koolitusele registreerimine  registreerimise tähtaeg 25 jaanuar 2018.

 

Koolituse toimumise aeg: esmaspäev 29 jaanuar 2018

Koolituse kestus 8 akadeemilist tundi (vt ajakava)

Koolituse toimumise koht: Tuuru maja, Vabrikuväljak 1 , Kärdla

 

Ajakava:

10.00-11.30 Milliseid näitajaid tahavad ettevõtted paremaks saada? Millistest kitsaskohtadest tahavad ettevõtted lahti saada? Milliseid võtteid tootmises juba kasutatakse? (loeng)
11.30-11.40 Paus
11.40-13.10 Simulatsiooni esimene osa. LEAN ja 6Sigma simulatsioonid ja nende tootmisjuhtimise tööriistade, eeliste ja puuduste tutvustamine. (grupitöö, tootmisjuhtimise simulatsioon (täringutega, ei nõua arvuteid).
13.10-13.40 Lõuna (osalejate omal kulul)
13.40-15.10 Simulatsiooni teine osa. Piirangute juhtimise ja kombineeritud juhtimismeetodi TLS simulatsioonid ja nende tööriistade, eeliste ja puuduste tutvustamine. (loeng, grupitöö, tootmisjuhtimise simulatsioon (täringutega, ei nõua arvuteid).
15.10-15.20 Paus
15.20-16.40 Tegevuskava koostamine uute tootmisjuhtimise võtete rakendamiseks
 
Koolitaja: Kalev Kaarna on puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse TSENTER juhataja. Ta on enam kui 10 aastat õpetanud Tartu Ülikoolis täiskasvanutele projektijuhtimist, turunduse kaasaegseid kontseptsioone ning väärtuspõhise juhtimise lähenemisi.
 
 
Koolitusele registreerimine  registreerimise tähtaeg 25 jaanuar 2018.
 
Lisainfo: Katrin Sarapuu, katrin@tuuru.edu.ee tel . 5341 5285 
 
 
Koolitus on ettevõttele vähese tähtsusega abi.