Olulised infolingid ettevõtjatele

Vabariigi Valitsus kuulutas 12. märtsil välja eriolukorra seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikuga. Seoses sellega jagame ettevõtjatele vajalikke infolehti selleks, et jälgida milliseid meetmeid saab eriolukorras koroonakriisi lahendamiseks kasutada.

Vabariigi Valitsuse leht eriolukorrast Eestis -  leiad kõik uudised, sh kõik valitsuse rakendatud meetmed

Majandus-ja Kommunikatsiooniministeerium (MKM) - Nii riigi kui ettevõtjate seisukohalt on oluline, et info liiguks ettevõtjateni võimalikult operatiivselt ning et ka MKM-il oleks ajakohane ülevaade ettevõtjate hetkemuredest ja väljakutsetest, mida siis meetmete ning poliitikate väljatöötamisel arvesse võtta

Live-veebiseminarid ja 24/7 - MKM asekantsler Viljar Lubi korraldab regulaarselt live-veebiseminare, avatud on ka abi-chat ettevõtjatele. Webinari live-keskkonda saab lisada 24/7 küsimusi. Paar korda päevas saadetakse esitatud küsimuste-vastuste koondinfo soovijatele e-postkasti. Kes koondinfot ka oma postkasti soovib, palun edasta oma meiliaadress kristiin.jets@mkm.ee.

Tööelu portaal - konkreetsed juhised tööõiguse teemal

Eesti Töötukassa - info tööturu toetusmeetmete kohta.

Kredex- meetmed raskustesse sattunud ettevõtete abistamiseks

Terviseamet - terviseteemalised juhised kõigile elanikele

Tööinspektsiooni soovitused töösuhete korraldamiseks.

Politsei- ja Piirivalveamet - tööjõu liikumise info jm teave eriolukorra kohta

www.eesti.ee/pakunabi - ettevõtjate abipakkumised

Maakondlike Arenduskeskuste erileht Kriisimeetmed ettevõtjatele

Hiiumaa Arenduskeskuse ja Maakondlike Arenduskeskuste (MAK) võrgustiku ülesanne on vahendada infot MKM-lt ettevõtjatele kui ka ettevõtjatelt MKM-le. Selleks oleme loonud online platvormi kriisiabikeskus.ee. See on mõeldud nii ettevõtjatele kui ka vabaühendustele, kes teenivad tulu, pakuvad teenuseid ja on saanud majanduslikku kahju COVID-19 viirusepuhangu tagajärjel. Palun anna meile teada, milline on sinu ettevõtte/vabaühenduse olukord, täites selleks 14 küsimusest koosnev ankeet SIIN. Selle täitmine võib võtta aega keskmiselt 3-5 minutit. Keskkonna kaudu tulnud info alusel hakkab riik lahendama küsimusi kohalikul ja regionaalsel tasandil. MAK võrgustik esitab esimese vahekokkuvõte tulemustest, mis on kogutud perioodil 18.03-24.03 MKM-le 25. märtsiks 2020.  Ettevõtjatele ja vabaühendustele jääb platvorm avatuks ka pärast seda.

Kui soovid liituda Hiiumaa ettevõtjate infolistiga, siis saad seda teha siit http://eepurl.com/gB9xlX