Kaubamärgi üldinfo

Hiiumaa rohelise märgi taotlusi hinnatakse 2 x aastas.  2019. aastal on taotluste esitamise tähtajad 15. mai ja 15.oktoober.

Taotlusi võetakse vastu jooksvalt, tutvu taotlustingimustega siin.

Garantiimärk Hiiumaa roheline märk omistatakse Hiiumaal toodetud kvaliteetsele kaubale, kaubagrupile või Hiiumaal pakutavale teenusele, mis on saadud jätkusuutliku majandamise tulemusena, väärtustab ning väärindab kohalikku loodus- või inimressurssi, traditsioonilisi oskusi ja kohalikku kultuuri. Täpsemalt loe kaubamärgi põhikirjast (pdf) .
Kaubamärgi registreerimise otsus Eesti Patendiamet Otsus (pdf)
Kauba- ja/või teenusklasside numbrid ning kaupade ja/või teenuste loetelu millele on võimalik taotleda Hiiumaa rohelist märki:

Klass 2: värvid, värnitsad, lakid; roostetõrje- ja puidukaitsevahendid; värvained; töötlemata looduslikud vaigud.
Klass 3: pleegitusained ja muud pesuained; puhastus-, poleer-, küürimisained ja abrasiivtöötlusvahendid; seebid; parfümeeriatooted, eeterlikud õlid, kosmeetikavahendid, juukseveed; hambapuhastusained.
Klass 8: käsi-tööriistad (käsitsi käitatavad); söögiriistad (noad, kahvlid, lusikad); vööl kantavad külmrelvad; habemenoad ja raseerijad.
Klass 14: juveeltooted, vääriskivid; kellad ja kronomeetrilised riistad.
Klass 18: nahk ja tehisnahk; loomanahad; reisikohvrid ja reisikotid; päikese- ja vihmavarjud; jalutuskepid; piitsad, rakmed ja sadulsepatooted.
Klass 19: mittemetallist ehitusmaterjalid; mittemetallist teisaldatavad ehitised.
Klass 20: mööbel, peeglid, pildiraamid; töötlemata või pooltöödeldud luu, sarv; teokarbid; merevaht.
Klass 21: maja- või köögitarbed ning majapidamis- või köögimahutid; kammid ja käsnad; harjad, pintslid; harjamaterjalid; töötlemata või pooltöödeldud klaas (v.a ehitusklaas); klaas-, portselan- ja savinõud.
Klass 22: köied ja nöörid; võrgud; telgid, varikatused ja koormakatted; purjed; pakkekotid, polstri- ja täitematerjalid; tekstiilkiudtoore.
Klass 23: lõngad ja niidid.
Klass 24: tekstiilid ja tekstiili aseained; voodikatted; lauakatted.
Klass 25: rõivad, jalatsid, peakatted.
Klass 26: pits ja tikandid, paelad ja punutised; nööbid, haagid ja aasad, nõelad; kunstlilled.
Klass 27: vaibad, matid, põrandakatted; seinakattematerjalid.
Klass 28: mängud ja mänguasjad; sporditarbed ja võimlemisriistad; jõulupuuehted.
Klass 29: liha, kala, linnuliha ja ulukiliha; lihaekstraktid; konservitud, külmutatud, kuivatatud ja küpsetatud puuviljad ja köögiviljad; tarretised, keedised, kompotid; munad; piim ja piimatooted; toiduõlid ja toidurasvad.
Klass 30: jahu ja muud teraviljasaadused; leib, sai, kondiitritooted ja maiustused; jäätised; suhkur, mesi, siirup; pärm, küpsetuspulber; sool; sinep; äädikas, maitsekastmed; vürtsid; jää.
Klass 31: põllumajandus-, aia- ja metsasaadused; töötlemata teraviljad ja seemned; värsked puu- ja köögiviljad; looduslikud taimed ja lilled; loomatoidud; linnased.
Klass 32: õlu; mineraal- ja gaseervesi ning muud alkoholivabad joogid; puuviljajoogid ja puuviljamahlad; siirupid ja teised joogivalmistusained.
Klass 41: meelelahutus; spordi- ja kultuuritegevus.
Klass 43: toitlustusteenused; tähtajaline majutus.