« Tagasi

Hiiumaa rohelise märgi kasutusõiguse said kolme ettevõtja kuus toodet

Hiiumaa rohelise märgi komisjon otsustas oma 11 mai 2018 koosolekul anda Hiiumaa rohelise märgi kasutusõigus järgmistele toodetele:
1) Hiiumaa Mesinike Selts – Hiiumaa mesi
Rohelise märgi kandjaks saab Hiiumaa Mesinike Seltsi liikmete Hiiumaa mesilatest korjatud mesi. Rohelist märki kantakse purgi kaanel, mis kinnitub Hiiumaa Mesinike Seltsi nime kandva kleebisega purgile. 
 
2) Ecofreak Cosmetics OÜ - kibuvitsa ilupalsam, saialillesalv kuivale ja kahjustunud nahale, nuluokka talveleevendus palsam, kardemoni palsam kätele ja küüntele.
Salvid sisaldavad meislasvaha ja taimseid õlisid mida osaliselt saab Hiiumaalt.
 
3) Hiiumaa Pruulikoda OÜ - Bierbrand Ölvin (õllest toodetud kange alkohol).
 
Märgi kasutusõigus antakse kolmeks aastaks alates Märgi kasutusõiguse andmise otsuse tegemisest. Märgi kasutusõigus pikeneb automaatselt kolme aasta võrra kui kumbki pool pole lepingut üles öelnud vähemalt 1 kuu enne lepingu lõppemist. Ettevõtjatega sõlmitakse märgi kasutamiseks lepingud.
 
Garantiimärk Hiiumaa roheline märk omistatakse Hiiumaal toodetud kvaliteetsele kaubale, kaubagrupile või Hiiumaal pakutavale teenusele, mis on saadud jätkusuutliku majandamise tulemusena, väärtustab ning väärindab kohalikku loodus- või inimressurssi, traditsioonilisi oskusi ja kohalikku kultuuri.
 
Järgmine Hiiumaa rohelise märgi määramise komisjoni kokkusaamise korraline aeg on 11.oktoober 2018. Taotlusi võetakse vastu jooksvalt. Lisainfo http://hiiumaaarenduskeskus.kovtp.ee/hiiumaa-roheline-mark 
 

Jälgi meid