Eesti 100 tamme tammikud

Hiiumaa vallavalitsuse üleskutse:
Eesti juubeliaastal rajatakse üle Eesti 100 tamme tammikuid. Need on pargid, alleed või tammesalud, kus igaühes kasvab sada tamme. Tamme istutamisega Eesti 100. sünnipäevaks saab igaüks jätta märgi oma riigi ajalukku ja teha väärika kingituse Eestile.

Hiiumaal on plaan istutada tammed erinevatesse piirkondadesse, et selliselt luua Hiiumaa tammik. Üks pikem allee istutatakse ühendamaks Käina kooli Padarimäega. Istutamiseks on plaanitud üks sümboolne nädalavahetus, kui tähistame emadepäeva: nädalavahetus 11.-13. maini.

Valla poolt pakume tammeistikuid, istikute kohale toomist, vajadusel istutamisaukude valmis kaevamist ja mulda, koostöös Hiiumaa ametikooliga nõustamist kasvukeskkonna ja hoolduse osas, istutamispäevaks pidulikkuse lisamiseks kringlit ja veel väikest üllatust. Istutajalt eeldame, et jätkub valmisolekut istiku eest hoolitseda kasvuperioodil.

Üleskutse osavaldadele, valla hallatavatele asutustele, külaseltsidele, ühingutele on mõelda läbi ja anda teada oma soovist oma piirkonda tammede ühiseks istutamiseks oma ühingu või seltskonnaga.

Palun andke mulle teada oma soovist ja soovitavast puude arvust hiljemalt aprillikuu lõpuks, vastates kirjaga: liina.siniveer@gmail.com. Kogun info kokku ja annan vastu infot, kuidas edasi.

Heade soovidega

Liina Siniveer